Наша компанія виконує роботи з проектування та монтажу котельних, систем опалення як приватних будинків, котеджів, дачних будинків, готелів, ресторанів і т.д., так і промислових підприємств (виробничих цехів, супермаркетів, складів, торговельних центрів, спортивних споруд і т.д.).

Фахівці нашої компанії підберуть котельне обладнання, виходячи з Ваших потреб, а також, якщо необхідно, проконсультують Вас у виборі котельного обладнання.

Вид опалення (радіаторне, повітряне, променисте) залежить  від побажань Замовника і завдань, які необхідно вирішити, і саме головне – економічної доцільності.

Ми працюємо з провідними виробниками котельного обладнання: WOLF, BUDERUS, VIESSMANN, FERROLI и т.д., а також з провідними виробниками комплектуючих: KAN, VIEGA, KISAN, PEXAL, HERZ, CALEFFI, SANHA, WILO, GRUNDFOS, KERMI, KORADO і т.д.
 

Котельні.

Основні загальні вимоги до проектування котельних, систем опалення передбачені ДБН В.2.5-77:2014 "Котельні", ДБН В.2.5-20-2001 "Газопостачання", Розділом 5 та додатком 22 СНіП 2.04.05-91 "Опалення, вентиляція і кондиціонування", ДБН В.2.5-67:2013 "Опалення, вентиляція та кондиціонування".

За розміщенням на генеральному плані котельні поділяються на: окремо стоячі, прибудовані до будинку іншого призначення, вбудовані в будинок іншого призначення незалежно від поверху розміщення, дахові, модульні.

Котельні можуть працювати на твердому, газоподібному, рідкому паливі. Також, може бути передбачена аварійна або резервна система.

Залежно від виду палива нормативами передбачені конкретні вимоги до проектування котельних з урахуванням безпеки, охорони навколишнього середовища і т. і.

Наприклад, ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання» передбачено, що установку газового опалювального обладнання сумарною тепловою потужністю до 30 кВт дозволяється передбачати в приміщенні кухні (незалежно від наявності плити та проточного водонагрівача) або у відособленому приміщенні,   внутрішній   об'єм   кухні   при   установленні    опалювального обладнання з відводом продуктів згоряння в димохід, повинен бути на 6 м3 більше, передбаченого п. 6.28. (п. 6.28. Установку газових плит в житлових будинках слід передбачати в приміщеннях кухонь висотою не менше 2,2 м, що мають вікно з кватиркою (фрамугою) або конструкцією жалюзійного типу, витяжний вентиляційний канап та природне освітлення).

Відвід продуктів згоряння від опалювальних апаратів тепловою потужністю до 30 кВт дозволяється робити через димохід або через зовнішню стіну будинку.

Установку    газового    опалювального    обладнання    тепловою потужністю понад 30  кВт до  200  кВт слід передбачати у відособлених нежилих, вбудованих або прибудованих до житлових будинків приміщеннях, що відповідають наступним вимогам. Відособлені вбудовані і прибудовані приміщення, де розміщується опалювальне газове обладнання сумарною тепловою потужністю від 30 до 200 кВт повинно відповідати таким вимогам:

 • висота приміщення не менше - 2,5 м;
 • наявність природної вентиляції з розрахунку:    витяжка -    в об'ємі трьохкратного повітрообміну в годину; приплив - в об'ємі витяжки плюс додаткової   кількості   повітря   для   горіння   газу   (при   заборі   повітря   із приміщення);
 • розміри   витяжних   та   припливних   пристроїв   повинні   визначатися розрахунком;
 • об'єм приміщення слід передбачати не менше наведеного в таблиці.

Таблиця.

Сумарна теплова потужність опалювального газового обладнання, кВт                               Об`єм приміщення, м3
до 30 7,5
понад 30 до 60 13,5
понад 60 до 200 З умов розміщення й експлуатації газового обладнання, але не менше 15,0


  Відособлені приміщення для розміщення опалювального обладнання сумарною тепловою потужністю понад 30 до 200 кВт і приміщення в підвалах житлових будинків, що належать громадянам на правах приватної власності для розміщення опалювального обладнання, повинні мати природне освітлення з розрахунку заскління 0,03 м2 на 1 м3 об'єму приміщення та огороджуючі від суміжних приміщень конструкції з межею вогнестійкості не менше 0,75 год та межею поширення вогню по конструкції, рівних нулю.

Окремо розташовані та прибудовані будинки, в яких розміщується опалювальне   газове   обладнання,   повинні   бути   не   нижче   IV   ступеню вогнестійкості і повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння.

При   розміщенні   опалювального   обладнання   в   приміщенні, прибудованому до житлового будинку, додатково слід виконувати:
-    прибудова повинна розміщуватися біля глухої частини стіни будинку з відстанню по горизонталі та вертикалі від віконних та дверних отворів не менше 1 м;
-    стіна прибудови не повинна бути зв'язана з стіною житлового будинку.

Для підготовки технічного завдання на проектування котельної, будь ласка, заповніть опитувальний лист й відправте нам зручнішим для Вас способом.

 

Системи опалення.

Радіаторне, конвективне, «тепла підлога».

Залишаються найпопулярнішими на сьогоднішній день. Ідеально підходять для приватних будинків, котеджів, дачних будинків, готелів, ресторанів і т.д. Також можуть застосовуватися для промислових будинків залежно від площі.

В роботі радіатора й конвектора лежить один принцип – вода нагрівається до певної температури газовим прибором та по трубопроводу попадає до опалювального прибору, який нагріває повітря у кімнаті. 

Конвектори, маючи більшу нагрівальну площу, швидше нагрівають повітря у кімнаті. В радіаторі використовується принцип випромінювання. 

На практиці найчастіше використовують радіатори, а там де немає можливості встановити його, використовують конвектор.

Враховується тип радіатора (стальні панельні, чавунні, стальні трубчасті, алюмінієві секційні, біметалеві секційні), підключення радіатора (знизу, зверху, збоку, із стіни), розміщення екрана, засіб регулювання (автоматичне, ручне), тип запірної арматури. Конвектори бувають підлогові і такі, що встановлюються в підлозі.

Ну і, звичайно, не треба забувати про теплу підлогу. Тут важливо пам’ятати, що неефективно встановлювати теплу підлогу під паркетом. Краща тепловіддача, якщо використовувати плитку. За рахунок того, що максимальний нагрів теплоносія для теплої підлоги складає 550С, в той час як радіаторне й конвективне – 70-900С, йде економія витрат палива. Ми рекомендуємо використовувати систему теплої підлоги разом з конденсаційними котлами, які при тій же температурі досягають максимального ККД (до 110%).

Повітряне опалення.

Основна відміна даної системи опалення вищеперерахованих є відсутність опалювального прибору. Тут використовується повітря обігрівачі і їх вибір дуже різноманітний: від припливних установок, повітряно-опалювальних агрегатів, які працюють на проміжному носії (воді), до автономних (так званих «повітряних котлів» и «руфтопів»), які працюють на газі або на рідкому паливі. Тут необхідно враховувати категорійність приміщень, які необхідно обігріти.

Ідеальний варіант для промислових приміщень. Наприклад, завдяки використанню повітророзподільного обладнання у верхній зоні, досягається більш раціональне використання виробничої площі. Також, відносно швидша можливість переходу до нормованої температури.

Променисте опалення.

В основі променистого опалення лежить використання інфрачервоних випромінювачів. Інфрачервоні випромінювачі бувають світлими та темними. Основний критерій відмінності: наявність відкритого полум’я на виході. У світлих інфрачервоних випромінювачів полум’я присутнє, в темних – ні.

ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання» називає світлі випромінювачі пальниками інфрачервоного випромінювання (ПІВ) та забороняє встановлювати їх в виробничих приміщеннях категорій А, Б, В із вибухопожежної та пожежної небезпеки, складських приміщеннях та в приміщеннях, виконаних із легких металевих конструкцій з горючим та важкогорючим утеплювачем в стінах, покриттях, у підвальних приміщеннях, а також для обігріву житлових та громадських будинків.

Для опалення виробничих приміщень з висотою стель від 4,0 м і більше, крім виробництв та приміщень, що відносяться по вибухопожежній небезпеці до категорій А та Б і будинків ступенем вогнестійкості IVa та V, допускається   установлювати   під   стелею   інфрачервоні   трубчасті   газові обігрівачі (далі - ITTO) променистого опалення, з відводом продуктів згоряння в атмосферу. Вони за принципом роботи аналогічні "темним" інфрачервоним випромінювачам.

Застосування обігрівачів ІТГО в житлових та громадських будинках не допускається.

Таким чином, променисте опалення – ідеальний варіант для промислових підприємств. Широке застосування знайшло в агропромисловому комплексі, наприклад птахофабрики.

Для розрахунку вартості Вашої системи опалення, будь ласка, заповніть опитувальний лист й відправте нам зручнішим для Вас способом.

Якщо Ви маєте сумніви і не знаєте, який вид обрати, будь ласка, задайте Ваше питання фахівцю нашої компанії, використовуючи форму зворотнього зв’язку, і ми відповімо Вам найближчим часом.

Зворотній зв'язок
 1. Тут Ви можете задати питання
 2. Ім’я(*)
  Заповніть поле
 3. Компанія
  Invalid Input
 4. E-mail(*)
  Введіть електронну пошту
 5. Телефон
  Invalid Input
 6. Ваше повідомлення
  Invalid Input
 7.   
 8. Перевірка(*)
  Перевірка
  />Невірний код